Pět Tibeťanů a meditace

Napsal Elli (») 15. 3. v kategorii Cen star, přečteno: 102×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Pět tibetských cviků, které jsou klíčem k trvale kráse těla, duše i věcného mládi. Tyto cviky posiluji vnitřní orgány, stabilizují emoce i duševní a tělesnou odolnost. Zvyšují aktivitu a vitalitu, napomáhají, aby tělo bylo pružné a pevné. Zlepšují pohyblivost kloubů, páteře, krevní oběh a lymfatický systém. Navozují dobrou náladu, klid a pohodu. Vesmírná energie proudící prostřednictvím čaker, otevírá pramen věčného mládí.

Jak na to:

      1 -  postavíme se vzpřímeně a zhluboka se nadechneme, upažíme obě ruce do výše ramen při dlouhém výdechu se otočíme jen doprava, každý vlastní rychlostí (ve směru hodinových ručiček). Po celou dobu otáčení dlouze vydechujeme a energie nám prochází celým tělem, všemi sedmi čarami.

 
          2 - položíme se na záda a při hlubokém nádechu zvedáme nahoru najednou hlavu a nohy. Ramena, celá páteř a hýždě zůstávají na zemi. S páteří se nesmi hýbat, v Tibetu je páteř "zlatá hůl". S dlouhým výdechem spouštíme hlavu a nohy dolů (nohy mohou být zpočátku ohnuté). Energie prochází 1.a 2., 4., 5 čakrou".
 
       3 - vzpřímený klek, opíráme se o špičky prstů u nohou. Ruce necháme volně podél těla. U dlouhého výdechu dáme bradu dolů k hrudníku. Při hlubokém nádechu vypneme prsa, hlavu zvedneme a držíme rovně, díváme se 45 stupňů vzhůru. S dlouhým výdechem se uvolníme a díváme se dopředu. Energie prochází 1., 3.a 6, 7. čakrou.
   
        4 - dlaně rukou opřeme vedle těla. Prsty směřují dopředu a nohy ohneme tak, abychom získali při zvednuti těla uhel 90 stupňů. S dlouhým výdechem, bradou dolu k hrudníku a s nádechem zvedneme tělo do můstku. Při výdechu se vracíme do sedu a hýždě položíme mezi ruce. Energie prochází 2 a 5. čakrou.

   
       5 - klik, ruce opřeme o dlaně, nohy opřeny o prsty. S hlubokým nádechem zvedáme (hýždě) tělo nahoru oporou o dlaně a prsty nohou. Bradu sklopíme k hrudníku. S výdechem se vrátíme do původní pozice.

Tibet2  Tibet3Tibet4Tibet5

  Důležitá je  techniky dechu a zvládnoutí jednotlivých pozice. 

  Proč se jedná o rituál, cviky se provádějí v uvedeném pořadí.

 

Přímý prožitek naší vlastní vnitřní reality, je technika koncentrace sebepozorování, meditace. Znamená pozorovat věci takové, jaké doopravdy jsou, ne jakými se zdají být. Musíme proniknout skrze zdánlivou skutečnost, dokud nedosáhneme konečné pravdy celé mentální a psychické struktury.Když tuto pravdu zažijeme, naučíme se přestat slepě reagovat, přestat vytvářet mentální nečistoty a staré nečistotypostupně přirozeně zmizí.

Vibrační meditace manter - zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zpěvem vibrujeme mantry a tato vibrační energie pročišťuje jednotlivé čakry: O a M vibruje - dutiny v hlavě. (čakry 6 a 7), MA a NY vibrují - v ramenech a v prsou. (čakry 5 a 4 ) PE a GY vibrují - v břiše a v žaludku. (čakry 3 a 2), HU a M vibrace - celého těla. (všechny čakry). Vibrační energie - posiluje, stabilizuje a uzdravuje vnitř

 Angel Buna

https://cviky.7x.cz/cen-tao/pet-tibetanu

Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.