Strach, úzkost a závist...

Napsal Elli (») 2. 3. v kategorii Cen star, přečteno: 122×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

    Strach, úzkost a závist jsou jedním z největších ničitelů našeho zdraví a naší životní cesty. Nezdravým se strach stává tehdy, je-li neodbytný a ani na sekundu nemizí. V takovémto případě člověk prožívá neustálé vnitřní napětí a imunitní systém se rozkládá. Jestliže nedůvěřujeme přírodě vědomě, pak podvědomě přijímáme její nepřátelství a nepřátelsky vnímáme celý svět, který nás obklopuje.

   Právě z této podvědomé nenávisti, nepochopení a nedůvěry roste strach, jenž je schopný ničit naši imunitu a zdraví. Proto je nutné, abychom se stali svobodnými po všech stránkách života a ve všech oblastech a umožnili to i druhým. Proto vše, k čemu si vytvoříte přehnaný, nezdravý vztah bude mít sklony k sebezničení – tak pracují zákony přírody.

   Strach z blízkosti – čím se to stane, že člověk, který touži po blízkosti se jí zároveň  bojí. Tento rozporuplný vztah vzniká proto, že zde působí dvě protichůdné síly.  Hluboko v nitru, toužíme po blízkosti všichni Chceme mít pocit, že nejsme sami a že nám někdo rozumí. Naproti tomu působí síla, jež odvrací blízkost a to je strach z toho, že budu zraněn, opuštěn nebo ovládám druhými.

   Je potřeba udělat si jasno a získat nový obraz o strachu. Doposud se se strachem spojovala slova jako: skutečný, neskutečný, odůvodněný, bezdůvodný, dobrý, špatný, silný slabý, ohrožující, přijatelný.

  Strach s viditelným ohrožením/ vnější příčina -je tam nějaké skutečné ohrožení? Pokud ano, můžeme plánovat, starat se a jednat

  Strach bez viditelného ohrožení /vnitřní příčina/ - je prakticky neřešitelný.  Rozum zaznamenává pocit strachu, hledá ohrožení a nic nenachází. Strach je tady, kdy se myšlenky pídí po důvodu, ale žádný nenajdou, vzniká koloběh. Jestliže v tomto bludném kruhu trpíme a chceme to prolomit, pak jsou pouze dvě možnosti. Tok úzkostných myšlenek přerušit, nebo utnout samotný pocit strachu.

   Závist je další neřešit, která ohrožuje naše zdraví. Jestliže se pro vás staly hlavním smyslem života peníze, které nejsou nástrojem tvůrčích procesů, pak je to příznak toho, že vás ve stáří čeká chudoba.

  Jestliže si myslíte, že nějaký člověk je vaším majetkem, pak ani na chvíli nepochybujte, že budete jednat tak, že se tento člověk stane předmětem vašeho utrpení.  Vše na tomto světě může být naším jen do té doby, dokud se na tom nestaneme závislí.

 Jak se tomu bránit je poznat sami sebe. Jedná z velkých možností k pochopení zákonů přírody a vašich charakterových vlastnosti. Nemůžeme se přizpůsobovat podmínkám, ve kterých momentálně reálně žijeme a obhajovat se problémy z minulosti.

  Musíme vzít do svých rukou plnou odpovědnost za náš život a uvědomit si, že naše chování a jednání je formováno vnitřním rozhodnutím. Nikdo nám nemůže ublížit, když mu to nedovolíme.

  Nesvalovat vinu na okolí, ale uvědomit si, že naše chování je důsledkem naší volby, přizpůsobit se okolí. Jeden typ lidí se vymlouvá, že ho ovlivňuje okolí a prostředí a jsou závislí na chování druhých. Dovolujeme jim, aby nás ovládali a řešili naše problémy.

  Druzí se řídí hodnotami, pečlivě promyšlenými z vlastního přesvědčení a chyby hledají v sobě. Nikdo je nemůže pak zranit, ubližovat jim a ovlivňovat je. Ten, který hledá problémy a chyby v sobě, začíná s myšlenkou jasnou představou svého cíle, dosahuje konkrétní řešení a úspěch.

 Angel Buna

 Doporučujeme:

http://cviky.7x.cz/cen-tao/vibracni-meditace-sate

Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.