Co ovlivňuje naše emoce...

Napsal Elli (») 15. 10. 2019 v kategorii Meditace sate, přečteno: 558×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

  Vnitřní klid a pohodu nám často narušují negativní a rušivé emoce, které jsou vyvolány našim chováním.  Navozuji v nás úzkost, zmatek stres a depresi a my si ani neuvědomujeme nutnost se ji postavit a hledat příčinu jak vnikají ve vnitřním chaosu. Všichni toužíme po štěstí a radosti, nikdo nechce žít v trvalém utrpení. Naše požitky jsou příjemné nebo nepříjemné a to duševní i tělesné, navíc nás ovlivňuji naše myšlenky.

   Proto je dobré naučit se v duševním klidu své myšlenky sledovat a ovlivňovat s rozvahou a vědomě. Svůj klid a pohodu se snažit přenést na ostatní kolem nás a svým chováním, skutky, láskou a laskavosti. V taoismu je jedna s hlavních metod, jak ovlivnit své emoce. Navodit si vnitřní klik transformaci, meditaci vědomým vnímáním. Vidět věci takové jaké jsou a nesnažíme se je změnit, pochopit naše reakce na rušivé emoce a zavrhnout je jako takové. Změnit jen způsob jak je chápeme a proměnit zmatenost na jasný náhled, když se naučíme zacházet s rušivými emocemi. Pak můžeme teprve pochopit jejich příčiny.

  Vědomé vnímaní je meditativní uvědomeni, vidět věci takové jaké jsou a to od okamžiku jejich vzniku do vymizení. Naučíme se opustit myšlenky, které nás odvádějí od současnosti a učit se soustředit na to, co prožívané tady a teď.

  Základních emoční témata:-neschopnost byt milován a milovat někoho, -obavy z toho,  že nás ostatní zavrhnou, když nás opravdu poznají, -nedůvěra, neustále podezření, že ti kdo jsou nám blízcí nás zradí,-sociální  vyloučeni, pocit že nikam nepatříme,-selhaní, přesvědčeni že v nic co děláme  nejsme schopni uspět, -podmaněni, neustále se podvolování se praním a požadavkům druhým, - vyvolenost, pocit, že člověk je vlastně výjimečný a tudíž se vymyká běžným, -pravidlům a omezením.

  Znalost těchto témat nám pomůže uvědomit si, že nesoustředěnost vyvolává emoční chaos a že emoční problémy jsou přechodné a pomíjející.

    Vědomé vnímaní řeší návyku a zvyku v meditaci, změní a zpochybni staré návyky s využitím spouštěče, to je události kolem nás vnímat a posuzovat naše reakce uvědomělé. Vědomé uvědomeni, když se vědomě zahledíme na naší mysl. Všude máme znět vjemů, myšlenek, různých zvyků a návyků odhalujeme zmatek a chaos.  Časti nedokončených myšlenek, potlačených emoci a pomíjivých nálad.

  Pak si také uvědomíme rozptýleni a zmatek, které tvoří velkou část naší mentální aktivity. Jako je marná touha, potlačená zlost, nenávist a klam.

   Zatímco vědomé vnímaní navozené meditaci vnitřní soustředěni rychlé procházení jednotlivých myšlenek a soustředěni se na vnitřní pocity a vjemy, nám umožňuje koncentrovat se na jejich proměnu a dostáváme moznost rozložit je na jednotlivé části a umožni prozkoumat různorodost náhledu podstaty a průběhu emoci.

   Vědomé vnímání není svázáno očekávanými návyky a není zatíženo minulosti, ale dává nám možnost vidět věci nově. Mozek vždy zareaguje, když objeví něco nového. Vibrační meditace, nás pomoci vědomého dýchání zprošťuje všech myšlenek, které nás napadají a těch které nás trápí.

Angel Buna

Doporučujeme:

https://cviky.7x.cz/cen-tao/vibracni-meditace-sate

Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.