Dokonalý partnerský vztah

Napsal Elli (») 25. 1. v kategorii Cen star, přečteno: 786×

   Prožíváme období, kdy máme jeden na druhého dostatek času. Máme možnost zdokonalit náš partnerský vztah. Chcete-li v partnerském vztahu dosáhnout uznání a respektu, nevyžadujte respekt k sobě, nýbrž si sami važte partnera. Usilujte o to, aby cítil, že ve vašich očích je významnýPotřebujete-li soucit a vděk, nehledejte je, ba naopak se upřímně starejte a zajímejte o problémy partnera. Snažte si získat jeho sympatie. Díky krásným očím je nezískáte, a proto sympatie dejte najevo partnerovi sami.  

Potřebujete-li pomoc a podporu, sami pomáhejte a partner vám to několikanásobně vrátí. Zvýšíte si významnost a partner nebude chtít zůstat pozadu a být něco dlužen. Chcete-li vypěstovat vzájemnou lásku, zřekněte se práva na ovládání a na vztahy závislosti.

Budete-li jednoduše milovat a s ničím nepočítat, podaří se vám to. Taková láska se potkává málokdy, a tak nikoho neunaví. Ve všech uvedených případech získáváte to, čeho jste se vzdali.

Ve vzduchu visí ještě jedna otázka: jak lze někoho přimět k tomu, aby něco udělal. Zařiďte okolnosti tak, aby dotyčný vám chtěl sám pomoci.

Za tím účelem musíte příslušnou práci sladit s cíli a snahami daného partnera. Položte si otázku. Jak lze spojit to, co chci já, s tím, co potřebuje ten druhý.

Pokud oslovený tuto výzvu přijme v kontextu vlastní významnosti, bude plnit vaši vůli jako svou vlastní. Zejména proto, že jste se zřekli svého já a obrátili pozornost na partnera.

Termín naladění na frekvenci partnera má ryze relativní povahu. Jistě chápete, že takto zjednodušeného modelu využívám z pohodlnosti a také proto, že pro nás v podstatě ani není důležité, jak ladění na fyzické úrovni probíhá ve skutečnosti. V zásadě je tento proces vystavěn na faktu, že každý člověk disponuje charakteristickým individuálním souborem parametrů osobnosti. 

Jestliže se s určitým člověkem pouštíte do těsného kontaktu, aplikujete ladění na parametry jeho zájmů. Úspěch kontaktu přímo závisí na tom, nakolik úspěšně dokážete uchopit jejich podstatu.

Není to tak komplikované, jak by se mohlo zdát. Nejdůležitější podmínkou úspěšného naladění je pozornost, kterou partnerovi věnujete, neboť bez ní by o ničem podobném nemohla být ani řeč.

Tuto zásadu sice považujeme za samozřejmou, zpravidla se však v debatě, každý zabývá výhradně vlastními myšlenkami.

Všichni mi chtějí něco navrhovat, ale nikdo se mě nezeptá, co potřebuji.

Proto jediný způsob, jak lze najít společnou řeč a pozornost, spočívá v tom, abyste debatu s kýmkoli vedli v kontextu jeho vlastních zájmů.

O svém problému jste již přemýšleli, takže nyní pozornost přeorientujte na zájmy partnera, váš vzájemný kontakt založte na kontextu jeho záměru a vlastní problém nadstavte nad tyto základy. Nejsnáze ovšem dělicí stěnu odstraníte, jestliže vůči dotyčnému projevíte své nefalšované sympatie.

Nikdy nikomu neříkejte přímo, že nemá pravdu. Dokonce i když jste o své pravdě přesvědčeni, vždy je výhodnější zachovat neutralitu, protože pak člověku neuštědříte žádný úder do jeho pocitu významnosti a sebe ochráníte…

Nejpřesnějším naladěním na kteréhokoli člověka je samozřejmě zamilovanost. Vysvětlit, jak a proč k tomu dochází, lze jen stěží, je-li to vůbec možné. Každý člověk se cítí špatně, pokud v našem světě znamená jen málo.

Sex a láska, nezřídka to bývají dvě odlišné věci. Vynechat sex úplně, to je cesta do pekla. Sex by měl být kořením vztahu, proto je dobré se milovat.

Přejete-li si vypěstovat vzájemnou lásku a sex, musíte se zříci práva na ovládání a zkrátka milovat, a to bez ohledu na vše ostatní.

Žádné ženské a mužské kruhy, to je jen únik z reality a fantazie nerozhodných lidí. Muž má své poslání být úspěšný v práci, zajistit finančně ženu a později rodinu. Žena má vytvořit svou něhou, pohlazením a citlivostí partnerovi zázemí a jistotu vztahu. 

Angel Stan Buna

Doporučujeme: https://cviky.7x.cz/cen-tao/osobni-konzultace

Individuální soukromé konzultace, terapie pro jednotlivce i páry v oblasti partnerských vztahů ve všech oblastech.


Komentování tohoto článku je vypnuto.