Tajemství trvalého zdraví a štěstí

Napsal Elli (») 8. 2. v kategorii Cen star, přečteno: 109×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

   Žijeme v době ekonomického růstu, ale trvalé duševní krize. Proto se často ptáme jak si udržet stálou kondici, aktivitu, vitalitu a trvalé zdraví. To je otázka našeho každodenního života. Je hodně informací a knížek o cvicích, způsobu dýchání a meditaci, ale tělo nám chátrá a jsme pořád nervózní a nemocní. Snažíme se žít zdravě a přejít na nový životní styl, nejde nám to. Kde je to tajemství, když víme, že všechny problémy a nemoci jsou odrazem našeho vnitřního stavu, neustálé nespokojenosti s naším rozhodnutím a emoční nestálosti. Pořád se nemůžeme zbavit strachu, deprese, úzkosti a i duševní bolesti.

   Všichni víme a sami cítíme, že existuje něco  co na nás neustále  působí, je to vesmírná energie. Některé věci se v životě stále opakují a neumíme je využit. Máme pořád nové a nové problémy a nevíme jak je odstranit. Jak se dostat   do klidu a pohody. Jak to řešíme, schováváme se před reálnými problémy, které nám život přináší. Často utíkáme k televizi, k časopisům a knihám, ne abychom se pobavili, vzdělávali a uvolnili, ale  proto  abychom zapomněli na své problémy a zdravotní  a  duševní bolesti.

   Jak najít klid, pohodu a aktivně přistupovat k řešení problému a naučit se podívat pravdě do očí. Hlavně je nutno  se zaměřit na své zdraví a tělesnou kondici. Nejdůležitější je zdraví, to se nedá ošálit ani koupit. Jednou s cest je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu.

   Při pravidelném provádění meditace, jednou denně, jde o vědomě dýchání, které působí  na naše podvědomí a nám se přirozenou cestou dech prodlužuje. Napomáhá a vytváří základ pro harmonizaci  všech vnitřních orgánů.

   Také cviky tao pro zdraví, které v jednotlivých pozicích umožňují regulaci dlouhého výdechu ve kterém je vesmírná energie, která prostřednictvím zvýšeného napěti, posiluje svalstvo, vnitřní orgány a žlázy.

   Tato energie stabilizuje zdraví a duševní pohodu. Dává nám stálou aktivitu a vitalitu a to v každém věku. Vědomé řízené dýchání významně zlepší celkový oběh krve, z kvalitňuje  přísun výživy buňkám a vylučování odpadních látek.

   Udržujeme si naší kondici a pružnost našeho těla v každém věku. To nám dává jistotu, vyšší sebevědomí a sebedůvěru. Posiluje naši psychiku a emoce, které nám dávají pocit klidu a pohody, kterou potřebujeme pro všechny oblasti našeho života a činnosti. Pocit svěžesti, elánu a vždy dobrou náladu v našem každodenním životě.

   To nám umožnuje  řešení  věcí,  které před nás osud staví, stálou kondici, aktivitu, vitalitu i trvalé a stabilní zdraví. Každou překážku i prohru přijmeme s klidem, ale snažte se analyzovat důvody neúspěchu a neopakovat ho. Buďte pozorní a laskaví k druhým, nikdy se neuchylujte k násilí nebo ponižování jiných lidí. Buďte pevní a tvrdí sami na sebe, vystupujte rozhodně, ale neubližujte druhým.

   Nepodceňujte žádnou činnost i z té, která je Vám nepříjemná se snažte využít něco pro sebe. Nikdy nedělejte nic samoúčelně. Neustále udržujte svou fyzickou kondici, denně cvičte, meditujte a otužujte se.

Ing. Angel Buna

Těšíme se na Vás...

http://cviky.7x.cz/cen-tao/kurzy-a-seminare

Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentování tohoto článku je vypnuto.